CHRONOLOGIE


13-08-1949

Baancommissarissen en organisaties wielerbaan Geleen door de jaren heen.

 

1950 -1960-    WC Mathieu Cordang (Wielerclub uit Geleen)

1970 -1979-    Toine Smets + (83 jaar) (Wielerclub De Ster Geleen)

1979- 1988-    Frans Alberts + (77 jaar)

1989- 2014-    Harm Knol + (67 jaar)

29 mei 2013-   Michel van Dijke / 1 september 2014-  Jack Theunissen (assistent),  1 december 2016- Bernd Oldenbeuving (assistent)

 

 

2018

 

APRIL

Dinsdag 3 april- Velo Cup 2018

Donderdag 5 april - Glana Cup 2018

Dinsdag 10 april - OMLOOP AD WIJNANDS Velo Cup 2018

Donderdag 12 april - HUB VINKEN CHALLENGE Glana Cup 2018

Dinsdag 17 april - Velo Cup 2018 Jewel's Race tbv Linda Foundation

Donderdag 19 april - Glana Cup 2018

Dinsdag 24 april - Velo Cup 2018

Donderdag  26 april - Glana Cup 2018

MAART

Zondag  11 maart

10:00 - Fidus Jeugd Cup 2017-2018 - Short Cycling

11:00 - Finale Math Salden Coupe d'Hiver 2017-2018 

Zondag  18 maart
09:30 - FINALE Unica Doortrappers Cup 2017- 2018 (aansluitend prijsuitreiking)

10:00 - Fidus Jeugd Cup 2017-2018 - Short Cycling - (Uitreiking prijzen)

11:00 - JAN KREKELS OLYMPIA RACE - Uitreiking Math Salden Coupe d'Hiver 2017-2018 prijzen

Zaterdag 24 maart - Klauter Chrono 2018 rit 1 - Bergstraat Sweikhuizen

AVONDKOERSEN

Dinsdag 27 maart -  Velo Cup 2018

Donderdag 29 maart -  Glana Cup 2018

FEBRUARI

Zondag 4 februari

11:00 - Math Salden Coupe d'Hiver 2017-2018

Zondag 18 februari

09:30u Unica Doortrappers Cup 2017-2018

10:00 - Fidus Jeugd Cup 2017-2018 - Short Cycling

11:00 - ACCvice FOUTE KOERS - Math Salden Coupe d'Hiver 2017-2018

"OMLOOP ANNEMIEK MOOIJ & HIDDE VAN WEERT"  - Math Salden Coupe d'Hiver 2017-2018

Zondag 25 februari

10:00 - Fidus Jeugd Cup 2017-2018 - Short Cycling

 

11:00 - Math Salden Coupe d'Hiver 2017-2018

 

JANUARI

Zondag 7 januari

11:00 - Unica Doortrappers Cup 2017- 2018

11:30 - Fidus Jeugd Cup 2017-2018 - Short Cycling

12:30 - FIETSERSZEGENING 2017 

13:00 - Math Salden Coupe d'Hiver 2017-2018

Zondag 14 januari

10:00 - Fidus Jeugd Cup 2017-2018 - Short Cycling

11:00 - Math Salden Coupe d'Hiver 2017-2018

Zondag 21 januari

10:00 - Fidus Jeugd Cup 2017-2018 - Short Cycling

11:00 - Math Salden Coupe d'Hiver 2017-2018

Zondag 28 januari

10:00 - Fidus Jeugd Cup 2017-2018 - Short Cycling

 

11:00 - Math Salden Coupe d'Hiver 2017-2018

 

 

2017

 

DECEMBER

Zondag 17 december: 

10:00 - Fidus Jeugd Cup 2017-2018 - Short Cycling

11:00 - Math Salden Coupe d'Hiver 2017-2018 

 

Zondag 24 december:

10:00 - Fidus Jeugd Cup 2017-2018 - Short Cycling

11:00 - ADVENTKOERS - Math Salden Coupe d'Hiver 2017-2018

 

Zaterdag 30 december:

10:30 - KLAUTER CHRONO - FROMBERG - Math Salden Coupe d'Hiver 2017-2018

 

NOVEMBER

Zondag 5 november: 

09:30 - Unica Doortrappers Cup 2017- 2018

10:00 - Fidus Jeugd Cup 2017-2018 - Short Cycling

11:00 - Math Salden Coupe d'Hiver 2017-2018 

  

Zondag 19 oktober:

10:00 - Fidus Jeugd Cup 2017-2018 - Short Cycling

11:00 - Math Salden Coupe d'Hiver 2017-2018 

 

Zondag 26 november: 

10:00 - Fidus Jeugd Cup 2017-2018 - Short Cycling

 

11:00 - Math Salden Coupe d'Hiver 2017-2018 

 

OKTOBER

Zondag 1 oktober:

THARSOS PLOEGENTIJDRIT 2017 - Proloog Math Salden Coupe d'Hiver 2017-2018 rit 1

 

Zondag 8 oktober: 

09:30 - Unica Doortrappers Cup 2017- 2018 rit 1

10:00 - Fidus Jeugd Cup 2017-2018 - Short Cycling rit 1

11:00 - Math Salden Coupe d'Hiver 2017-2018 rit 2

 

Zondag 15 oktober:

10:00 - Fidus Jeugd Cup 2017-2018 - Short Cycling

11:00 - VALORE DELL AUTUNNO 2017 Math Salden Coupe d'Hiver 2017-2018 rit 3

 

Zondag 22 oktober:

10:00 - Fidus Jeugd Cup 2017-2018 - Short Cycling

11:00 - Math Salden Coupe d'Hiver 2017-2018

 

ZONDAG 29 oktober:

02:00 GLANERBROOK WINTERTIJD CHALLENGE 2017

Deelnemers Math Salden Coupe d'Hiver 2017-2018 & Unica Doortrappers Cup 2017-2018 krijgen 10 punten bij deelname.

 

 

SEPTEMBER 

Dinsdag 5 september: MULLENERS VASTGOED VELO CUP

Donderdag 7 september: GROTE PRIJS FRED ROMPELBERGBIORACER GLANA CUP

Dinsdag 12 september: LAATSTE MULLENERS VASTGOED VELO CUP RIT 

Donderdag 14 september: LAATSTE BIORACER GLANA CUP RIT

Dinsdag 19 september: KLUIZENAARSRONDE tbv Rode Kruis Geleen (Laatste dinsdagavond koers)

Donderdag 21 september: BOKKERIJDERS VERZET (Laatste donderdag avondkoers)

 

AUGUSTUS

Dinsdag 22 augustus: GROTE PRIJS RADEMAKERS PARKET MULLENERS VASTGOED VELO CUP

Donderdag 24 augustus: THEO LUIJTEN LEGEND RACE- BIORACER GLANA CUP

Dinsdag 29 augustus: OMLOOP NELISSEN- MULLENERS VASTGOED VELO CUP

 

Donderdag 31 augustus:  - BIORACER GLANA CUP

 

ZOMERSTOP

 

31 JULI T/M 21 AUGUSTUS

 

JULI

 

WAANZINNIGE WIELERWEKEN!

Dinsdag 4 JULI: MULLENERS VASTGOED VELO CUP – Michel van Halderen Classic (extra prijzen)

 Donderdag 6 JULI: 

PETITIE OVERHANDIGING BEHOUD GLANERBROOK STADHUIS GELEEN

BEHOUD WIELERBAAN GELEEN RACE (GRATIS KOERS + PRIJZEN)

Dinsdag 11 JULI: AVOND3DAAGSE JAN NOLTEN TROFEE - DAG 1- VELO CUP & GLANA CUP- PUNTENKOERS

Woensdag 12 juli: AVOND3DAAGSE JAN NOLTEN TROFEE - DAG 2- VELO CUP & GLANA CUP- KEIRIN

Wonderdag 13 juli: AVOND3DAAGSE JAN NOLTEN TROFEE - DAG 3- VELO CUP & GLANA CUP- FINALE KOERS

Dinsdag 18 juli: PIKA RIDE - MULLENERS VASTGOED VELO CUP ( extra prijzen) 

Donderdag 20 juli: BENVITAAL RACE (extra prijzen) - BIORACER GLANA CUP

Dinsdag 25 juli:  Geannuleerd

 

Donderdag 27 juli: OPEN GLANA RACE - HARM KNOL TROFEE - BIORACER GLANA CUP (extra prijzen)

 

JUNI

Dinsdag 6 juni: MULLENERS VASTGOED VELO CUP

Donderdag 8 juni: BIORACER GLANA CUP (GRATIS KOERS MICHEL TRAKTEERT)

Dinsdag 13 juni: MULLENERS VASTGOED VELO CUP (SUPPORTKOERS Team Home4Limburg fietst voor HOMERIDE)

Donderdag 15 juni: BIORACER GLANA CUP

Dinsdag 20 juni: STROUKEN KOPPELTIJDRIT- MULLENERS VASTGOED VELO CUP

Donderdag 22 juni: BIORACER GLANA CUP

 

Zondag 25 juni: MP RONDE VAN GELEEN (CENTRUM)

 

Dinsdag 27 juni: MULLENERS VASTGOED VELO CUP

 

Donderdag 29 juni: BIORACER GLANA CUP

 

MEI

Dinsdag 2 mei : Geen koers vanwege "Een avond Damenpark"

Donderdag 4 mei: BIORACER GLANA CUP - Aanvang 18:45u (DODENHERDENKING)

 

  • ZATERDAG 6 MEI - FORYOUTOUR 2017 - Dernyracing

 

Dinsdag 9 mei: MULLENERS VASTGOED VELO CUP

Donderdag 11 mei: BIORACER GLANA CUP

Dinsdag 16  mei: MULLENERS VASTGOED VELO CUP

Donderdag 18 mei: MATH DOHMEN BOKAALBIORACER GLANA CUP

Dinsdag 23 MEI: HEMELSE KOERS - MULLENERS VASTGOED VELO CUP

Donderdag 25 MEI: GEEN KOERS (Hemelvaartdag)

Dinsdag 30 mei: MULLENERS VASTGOED VELO CUP

 

                               BIORACER GLANA CUP

 

APRIL

Dinsdag 4 april: MULLENERS VASTGOED VELO CUP

Donderdag 6 april: HUUB VINKEN CHALLENGE -BIORACER GLANA CUP

Dinsdag 11 april: MULLENERS VASTGOED VELO CUP

Donderdag 13 april: BIORACER GLANA CUP

Dinsdag 18 april: OMLOOP AD WIJNANDS - MULLENERS VASTGOED VELO CUP

Donderdag 20 april: BIORACER GLANA CUP

Dinsdag 25 april: MULLENERS VASTGOED VELO CUP

Donderdag 27 april: GEEN KOERS VANWEGE KONINGSDAG

 

MAART

Dinsdag 28 maart MULLENERS VASTGOED VELO CUP BAANRIT 1

 

Donderdag 30 maart: BIORACER GLANA CUP BAANRIT 1

Zondag 19 maart: FRED ROMPELBERG CYCLING HOLIDAYS SSTB RACE RIT 6 (FINALE)

 

JAN KREKELS OLYMPIA RACE 2017 / PRIJSUITREIKING COUPE D'HIVER

Zondag 5 maart:  COUPE D'HIVER BAANRIT 14 

Zondag 12 maart: COUPE D'HIVER BAANRIT 15 (FINALE)     

Zaterdag 25 FEBRUARI: FRED ROMPELBERG CYCLING HOLIDAYS SSTB RACE RIT 5

                                            FOUTE KOERS/COUPE D'HIVER BAANRIT 13  

Zondag 5 FEBRUARI: COUPE D'HIVER BAANRIT 10

FRED ROMPELBERG CYCLING HOLIDAYS SSTB RACE rit 4

Zondag 12 FEBRUARI: COUPE D'HIVER BAANRIT 11

Zondag 19 FEBRUARI: COUPE D'HIVER BAANRIT  12

 

Zondag 29 JANUARI: FIETSERSZEGENING & NIEUWJAARSKOERS 

COUPE D'HIVER BAANRIT 9 (13:00u)

 

 

 

2016

  

DECEMBER 2016

Zondag 18 DECEMBER: ADVENTKOERSCOUPE D'HIVER BAANRIT 8

FRED ROMPELBERG CYCLING HOLIDAYS STTB RACE (RIT 3 BAANFIETS COMPETITIE)

 

Zondag 11 DECEMBERTHEO LUIJTEN LEGEND RACE  COUPE D'HIVER BAANRIT 7

 

NOVEMBER 2016

Zondag 27 NOVEMBERCOUPE D'HIVER BAANRIT 6

 

FRED ROMPELBERG CYCLING HOLIDAYS STTB RACE (RIT 2 BAANFIETS COMPETITIE)

 

 

OKTOBER 2016

 

Zondag 2 OKTOBER: COUPE D'HIVER BAANRIT 1 (START COUPE D'HIVER)

 

Zondag 9 OKTOBER: VALORE DELL AUTUNNO 2016 

 

Zondag 16 OKTOBER: COUPE D'HIVER BAANRIT 3

 

Zaterdag 22 OKTOBER: DAG VAN DE WIELERSPORT - Pilot FRED ROMPELBERG SAVE THE TRACKBIKE RACE & 1000m records (GRATIS)

 

Zondag 23 OKTOBER: COUPE D'HIVER BAANRIT 4

 

Zondag 30 OKTOBER: WINTERTIJDCHALLENGE 2016 - COUPE D'HIVER  BAANRIT 5

 

HERFST- WINTERSEIZOEN 2016-2017 

Aanvang 11:00 uur tot 12:00 uur

 

SEPTEMBER 2016

Donderdag 1 SEPTEMBER:  OMLOOP NELISSEN- GLANA CUP 2016 

Dinsdag 6 SEPTEMBER: VELO CUP 2016 BAANRIT 17

Donderdag 8 SEPTEMBER: GROTE PRIJS FRED ROMPELBERG - GLANA CUP 2016

Dinsdag 13 SEPTEMBER:  VELO CUP 2016 BAANRIT 18

 

Donderdag 15 SEPTEMBER: GLANA CUP 2016 BAANRIT 18

Dinsdag 20 SEPTEMBER: FINALE RIT VELO CUP 2016 - KLUIZENAARSRONDE

Donderdag 22 SEPTEMBER: FINALE RIT GLANA CUP 2016 

 

Dinsdag 27 SEPTEMBER: BOKKERIJDERS VERZET - PRIJSUITREIKING GLANA & VELO CUP

  • AUGUSTUS 2016

Donderdag 4 AUGUSTUS: OPEN GLANA RACE (HARM KNOL TROFEE) GLANA CUP 2016 

  • ZOMERSTOP!

 Dinsdag 30 AUGUSTUS : VELO CUP 2016 BAANRIT 16

 

Zondag 3 juli : 

WERELDUURRECORD WIELERBAAN GELEEN- Categorie Bullitt- Cargo Bike door Frank Vleugels (Maastricht) Aanvang 09:30u

Zondag 3 juli : 
WERELDUURRECORD WIELERBAAN GELEEN - Categorie vrouwen 40+ door Clare Roy (Schotland) Aanvang 11:00u

Dinsdag 5 juli : 
VELO CUP 2016 BAANRIT

Donderdag 7 juli: 
GLANA CUP 2016

Vrijdag 8 juli: WAANZINNIGE WIELERAVOND!
19:30u 
SOPHIE’S CHOICE- Voordracht over speciale sportvoeding of een boterham met pindakaas door Sophie van Bakel
21:00u 
Film "MANNEN VAN STAAL" van Matthieu Landweer op wielerbaan Geleen.

Maandag 11 juli:
DRIEDAAGSE JAN NOLTEN TROFEE (DAG 1- PUNTENKOERS)
Aanvang 19:00 uur

Dinsdag 12 juli: 
DRIEDAAGSE JAN NOLTEN TROFEE (DAG 2 - KEIRIN) 
Aanvang 19:00 uur

Donderdag 14 juli:
DRIEDAAGSE JAN NOLTEN TROFEE (DAG 3- FINALE KOERS) 
Aanvang 20:00 uur

 

Donderdag 14 juli:
WAANZINNIGE WIELERDAG 
VANAF 13:00 uur WIELERACTIVITEITEN OP WIELERBAAN GELEEN)
L1 TOUR DE L1MBURG LIVE UITZENDING vanaf wielerbaan Geleen

 

Dinsdag 19 juli :

17:30u WERELDUURRECORD WIELERBAAN GELEEN

Categorie Mannen 70+ Atty Duijn 

19:15u SANA MASSAGE PREMIE

VELO CUP 2016 BAANRIT

Donderdag 21 juli: 19:00 tot 21:00 u GROTE DERNYRACE

Dinsdag 26 juli :  

17:30u WERELDUURRECORD WIELERBAAN GELEEN

Categorie 10 jaar - Jarne van Nut

19:15 u VELO CUP 2016 BAANRIT dernytraining

  

Donderdag 28 juli: SANA MASSAGE PREMIE 

 

GLANA CUP 2016 BAANRIT (Finale Waanzinnige Wielerweken)

  • JUNI 2016

Donderdag 9 JUNI: VELO CUP 2016 BAANRIT - BIORACER GLANA CUP BAANRIT

Dinsdag 14 JUNI : VELO CUP 2016 BAANRIT 

Donderdag 16 JUNI: GLANA CUP 2016 

Dinsdag 21 JUNI : STROUKEN KOPPELTIJDRIT 2016 - VELO & GLANA CUP 

Donderdag 23 JUNI:  - GLANA CUP 2016 

Dinsdag 28 JUNI : VELO CUP 2016 BAANRIT 

Donderdag 30 JUNI: GLANA CUP 2016 

  •  MEI 2016

Dinsdag 3 MEI : HEMELSE KOERS-  VELO CUP 2016 BAANRIT 4. 

Dinsdag 10 MEI : VELO CUP 2016 BAANRIT 5.

Donderdag 12 mei: GLANA CUP 2016 BAANRIT 4.

Dinsdag 17 MEI : MATHIEU DOHMEN BOKAAL - VELO CUP 2016 BAANRIT 6.

Donderdag 19 mei: GLANA CUP 2016  BAANRIT 5

Dinsdag 24 MEI : VELO CUP 2016 BAANRIT 7

Donderdag 26 mei: GLANA CUP 2016 BAANRIT 6

Dinsdag 31 MEI : VELO CUP 2016 BAANRIT 8

 

Donderdag  7 april: HUB VINKEN CHALLENGE - GLANA CUP RIT 1

Woensdag 13 april : VELO CUP 2016 BAANRIT 1

Donderdag 14 april: GLANA CUP 2016 BAANRIT 2.

Dinsdag 19 april : OMLOOP AD WIJNANDS- VELO CUP 2016 BAANRIT 2.

Donderdag 21 april: GLANA CUP 2016 (Wielerbaan Geleen 15 jaar) BAANRIT 3.

Dinsdag 26 april : Derny training/ cursus

Donderdag 28 april: Derny training/ cursus

 

ZATERDAG 30 APRIL : FORYOUTOUR TBV LOB'STAR 

 

ZOMERSEIZOEN

 

  •  MAART 2016

Zondag 13 maart - Coupe D'Hiver baanrit 17

Zondag 20 maart - JAN KREKELS OLYMPIA RACE (Finale rit COUPE D'HIVER) BAANRIT 18

Jan Krekels geeft het startschot

Zondag 27 maart- RONDE VAN GELEEN (prijsuitreiking Coupe D'Hiver) (1e Paasdag)

 

  • FEBRUARI 2016

Zondag 6 februari - FOUTE KOERS Coupe D'Hiver baanrit 14

Met Irene Lardy, Prins Ted 1e van de Sjoutvotte en Wethouder Noël Lebens

Zondag 21 februari - Coupe D'Hiver baanrit 15

Zondag 28 februari Coupe D'Hiver baanrit 16

 

  • JANUARI 2016

Zondag 3 januari- FIETSZEGENING/ NIEUWJAARKOERS Coupe D'Hiver baanrit 10

3e Fiets(ers)zegening met Kapelaan Martinez & NIEUWJAARSKOERS

Zondag 10 januari- Coupe D'Hiver baanrit 11 

Zondag 24 januari Coupe D'Hiver baanrit 12

 

Zondag 31 januari Coupe D'Hiver baanrit 13

 

     2015

      19 december 11 uur

      Vertrek RIDE 4 SERIOUS REQUEST HEERLEN (20.6 KM) 

      Met o.a.

        KARSTEN KROON

        ROB RUIJGH

BOB SCHOONBROODT

JAAP KOOIJMAN

BOB MARTENS

HUUB DUIJN

BEN KOKEN

TONNY STROUKEN

PATRICK STROUKEN

EMIEL FRAMBACH (Organisatie IRONMAN Limburg)

ROBIN VAN DE KLOOR (Verslaggever De Limburger)

SANDER KLEIKERS  (Presentator, progammamaker L1)

JAN DE KONING (Presentator, eindredacteur L1, Voorzitter LImburgse Schaatsvrienden)

TIM HEEMSKERK  (Bondscoach MTB team KNWU)

WOUTER ROOSENBOOM (sportfotograaf)

BERRIE THOOLEN (Voormalig Limburgse coureur bijnaam: Beer van de Slek)

WIL SIJSTERMANS (Voorzitter TWC Maaslandster)

BART GORT (Voorzitter Wielerclub Midden Limburg)

PAUL ORBONS ((Senior beleidsmedewerker Sport bij de provincie Limburg) 

BARTHO VAN DER HEIJDEN (General Manager bij Fitland XL Sittard)

BJORN DEMAS (visueel beperkt en Nederlands kampioen tijdrit tandemwielrennen 2013)

     Zondag 29 november:  Laatste koers vh jaar 2015 - Bekenmaking goed doel ForYouTour 2016

     Startschot door Maud Hermans (Statenlid Provincie Limburg)

 

 

Ron Philips wint de Wielerbaan Geleen GOUDEN CAMERA 2015

Deze foto kreeg de meeste likes op Facebook 

 

        Zondag 18 oktober:

        Werelduurrecord WBG 18- Youri Keulen

 

Zondag 11 oktober:

Werelduurrecord WBG 50+ Pieter Aben 

 

Zondag 11 oktober  

VALORE DELL AUTUNNO 2015 (Waarde van de herfst) Coupe D’Hiver rit 2. 

 

Zondag 4 okt.

BOKKERIJDERSVERZET - Coupe d'Hiver rit 1

 

4 oktober  START Math Salden COUPE D'HIVER 2015-2016

 

WBG CLASSIFICATIE 2015-2016 wordt geïntroduceerd.

 

  

START NIEUW BAANSEIZOEN 2015-2016

 

 

Stephan Lotz is Baanrenner van het seizoen 2014-2015

 

Zaterdagavond 26 september: Wielerbaan Geleen Linkebal 2015

Prijsuitreiking alle competities, Renner vh jaar en WUR onderscheidingen

 

Do 24 sept. Kluizenaarsronde tbv Serious Request Heerlen

 

Do 17 sept: GROTE PRIJS FRED ROMPELBERG 2015

Met Berrie Thoolen en Fred Rompelberg

 

17 sept. Roel Jetten wint Bioracer Glana Cup 2015

 

Di. 15 sept. Rob Heijne wint Mulleners Vastgoed Velo Cup 2015

 

Zaterdag 12 september: Glanerbrook Helpt Vluchtelingen. Samenwerking Stichting Bloempje voor Goede doel en Stichting Wielerbaan Geleen.

 

Zondag 4 oktober - BOKKERIJDERS VERZET. Coupe D’Hiver 2015/2016 

 

Di. 8 sept : Koos van Moerkerk huldiging door Wethouder Ruud Guyt

 

Do 3 september: OPEN GLANA RACE - Harm Knol Trofee (Derde editie)

 

Di. 1 september : 1e Omloop Nelissen ( Danny Nelissen opent koers en Derny De Neel)

Tonny Stouken spreekt over jean Nelissen

 

Za. 29 augustus : WerelduurrecordWBG 50+: Wil Sijstermans 39.946 km

 

za. 22 augustus: Werelduurrecord WBG 14-: Carl van Dijke 27.517 km

 

     28 juli SUPPORTKOERS RUZ - tegen vereenzaming

 

     21 juli Huldiging Ned. kampioen Docenten Jolle de Vries (St. Geertruid)

 

    14 juli en 16 juli JAN NOLTEN TROFEE 2015 (Tweedaagse)

 

     Met Mariejan en Lilian Nolten (Dochters) en Bram Nolten en Koos Snijders 

 

     14 juli WERELDUURRECORD WIELERBAAN GELEEN Categorie 40-

     Luuk Jansen (Noordorp) Aantal km 44.921

 

     11 juli WERELDUURRECORD WIELERBAAN GELEEN Categorie 50+

     Jan de Koning (Sittard) Aantal km: 38.646

 

     30 juni Start Dolle Tour weken (Veel extra prijzen)

 

     Di. 23 juni STROUKEN KOPPELTIJDRIT 2015

 

     Met Tonny Strouken, Alain en Patrick Strouken

 

     Do 18 juni Huldiging Ned. kampioen amateurs 40+ Stephan Lotz (Maasmechelen)

 

     Do 18 juni Dernytraining Senna Feron en Jacques Peeters     

 

vr. 5 juni WERELDUURRECORD WIELERBAAN GELEEN categorie 40-: Renier Scheepers (Herten) 

Aantal km per uur 43.229

 

2 juni Eerste wedstrijd onder leiding van Jack Theunissen 

 

14 mei BLASTOFF HEMELSE KOERS (Hemelvaartsdag)

 

07 mei Dernytraining: Bob Schoonbroodt,  Ilse Miltenburg en gangmaker Jack Theunissen

 

Zo. 3 mei FORYOUTOUR TBV STICHTING OPKIKKER

Met Gert Jakobs, Quads, Velo mobile, 100ste koers Michel van Dijke 

 

16 april WIELERBAAN SPREKERTRIBUNE 3: Met Gert Jakobs 

 

Do. 9 april Ad Wijnands op de derny

 

Di 7 april start MULLENERS VASTGOED VELO CUP 2015

 

Di 7 april Dernytraining James Judd en gangmaker Michel van Dijke

 

Do. 2 april HUB VINKEN CHALLENGE 2015 (Start BIORACER GLANA CUP 2015)

 

24 maart Filmopnames "Mannen van staal"met Matthijs Büchli

22 maart RONDE VAN GELEEN (Prijsuitreiking Coupe D'Hiver 2014/2015)

15 maart JUICE PLUS FINALE COUPE D'HIVER 

1 maart MIJNKOERS (Ode aan oud mijnwerkers) 

27 februari: EUregio Ladies Cycling Team vs Laco Limburg Eaters

14 februari: FOUTE KOERS (Valentijn editie)

27-01-2015 KIJK MEE IN KOERS Door Wouter Roosenboom met als gastsprekers Steven Rooks, Rob Ruijgh en Jaap Kooijman

Zo. 4 jan.

NIEUWJAARSKOERS 2015.

Renners 40-: 1. Tjarco Cuppens (Landgraaf)

Renners 40+: 1. Lyon Ohlenforst (Pey-Echt)

Dames: 1. Marije Hengeveld

 

 

      2014

 

30 november laatste koers 2014 (Coupe D’Hiver rit) mey Sinterklaas en Zwarte Piet

 

23 nov - Herdenkingskoers voor Harm Knol (Harm Knol Trofee)

Lehvi Braam uit Gelderland wint Harm Knol trofee.

Uitslagen:

Renner 40-: 1. Lehvi Braam (Dodewaard), 2. Max Janssen (Maastricht), 3. Paul Evers (Roermond), 4. Thomas Lenaerts (Maastricht), 5. Chris Maassen (Obbicht)

Renners 40+: 1. Peter Schmitz (Geleen), 2. Lyon Ohlenforst (Pey-Echt), 3. Patrick Kleine (Swalmen), 4. Ron Schetters (Eys), 5 Jos Poulissen (Grevenbicht)

Renners 18-: 1. Youri Keulen (Spaubeek), 2. Luuk Muggleton (Linne), 3. Nanno Simonis (Limbicht)

Dames: 1. Bryony van Velzen (Sittard), 2. Manon Zuurmond (Maastricht)

ACCvice prestatieprijs: Theo Luijten (Stein)

 

Winnaar gouden camera 2014 Jean Stassen.

 

10 november:               Harm Knol + (66 jaar)

                                    19 dec 1949/ 10-10-2014

 

Zo. 19 0kt: VALORE DELL AUTUNNO 2014. (Start 9e Coupe D'Hiver)

Renners 40-: 1. Max Janssen (Maastricht)

Renners 40+: 1. Lyon Ohlenforst(Pey-Echt)

 

Dames: 1. Gemma Esselaar (Stein)

 

Do. 25 sept. 2014: 2e FORYOUTOURRACE

Renners 40-: 1. Wiebe Scholten (Sittard)

Renners 40+: 1. Stephan Lotz (Maasmechelen)

 

Dames: 1.Aniek Rooderkerken (Maastricht)

 

 

Di. 23 sept 2014.

1e KLUIZENAARSRONDE 

Renners 40-: 1. Roel Jetten (Einighausen)

Renners 40+: 1. Jo vd Wall (Elsloo)

 

Dames: 1. Laura Poulissen (Lille België)

 

Do. 11 sept. 2014:

2e GROTE PRIJS FRED ROMPELBERG.

Renners 40-: 1. Wiebe Scholten (Sittard)

Renners 40+: 1. Stephan Lotz (Maasmechelen)

 

Dames: 1. Marije Hengeveld (Maastricht)

 

Jack Theunissen start als assistent Baanleider

 

Dinsdag 2 september 2014: 3e Supportkoers. Ride 4 Het Bloempje.

Renners 40-: 1. Robin Lemmens (Groot Genhout)

Renners 40+: Arno van Zandbeek (Riemst)

 

Vrouwen: 1. Sophie van Bakel (Maastricht), Gemma Esselaar (Stein)

 

 

Di 5 aug. 2014: Strouken Koppeltijdrit 2014

Met Tonny, Alain en Patrick Strouken

Di. 5 aug. 2014: Strouken Koppeltijdrit 2014

Vrienden: 1. Ralph Ritzen- Remco Esselaar

Vrouwen: 1. Edie Barten- Gemma Esselaar

Familie: 1. Barry Gisberts- Sjors Salentijn

 

Categorie 16-: 1. Lars Wijnands- Sven Schultz

 

 

Do. 31 juli 2014: 2e Open Glana Race.

Renners 40-: 1. Niels Scheuneman (Nuth)

Renners 40+: 1. Lyon Olhenforst (Pey- Echt)

 

Vrouwen: 1. Aniek Rooderkerken (Maastricht

 

Di. 22 juli 2014: Herdenkingskoers Harrie Wagemans en alle slachtoffers van rampvlucht MH17

Zijn broer Guus Wagemans won symbolisch de rit.

 

Di. 15 juli 2014: Ode aan Jan Nolten

Concoleanceregister op de baan. Fam. Nolten / v/d Wall aanwezig. Er wordt een ere- ronde gefietst met een minuut stilte bij de Jan Nolten Bocht.

Ode aan Jan Nolten

Renners 40-: 1. Leon peeters (Heythuizen)

Renners 40+: 1. Eddy Beckers (Lanaken)

Vrouwen: 1. Sophie van Bakel (Maastricht)

 

Renners 18-: 1. Youri Keulen (Spaubeek)

 

 

13 Juli 2014: Jan Nolten is gestorven.

 

Di. 1 juli 2014: VeloCup rit met Bram Nolten en Ad Wijnands

 

Dinsdag 17 juni:

Locomotief Race (Ode aan de oud Coureur)

Tevens boekpresentatie "De mooiste nederlaag" over Jan Nolten.

Jan Nolten maakt bekend dat er volgend jaar een Jan Nolten Troffee komt.

Renners 40-: 1. Erwin koken (Grevenbicht)

Renners 40+ 1. Michael vd Berg (Einighausen)

Renners 18-: 1. Youri Keulen (Spaubeek)

Vrouwen: Gemma Esselaar (Stein)

 

 

Woensdag 11 juni:

Zermath tweewielers NEED4SPEED individuele tijdrit 500m staand vertrek.

Wo. 11 juni 2014: Zermath Tweewielers NEED4SPEED Tijdrit. 500m Staand vertrek.

Renners 40-: 1. Barry Gisberts (Reuver)

Renners 40+: 1. Jos Poulissen (Grevenbicht)

Renners 18-: 1. Youri keulen (Spaubeek)

 

Baanrenners: 1. Koen v/d Sterren 

 

Hemelvaartsdag 29 mei:

Blastoff Hemelse Koers (onder winnaars wordt een tocht met de zeppelin verloot)

Renners 40-: Luuk van Helden (Vlodrop) 

Renners 40+: 1. Lyon Olhenforst (Pey-Echt)

 

Vrouwen: 1. Aniek Rodderkerken (Maastricht) 

 

Dinsdagavond 20 mei: SupportKoers Born4Life

Opbrengst: €330,-

(50ste koers Michel van Dijke)

Renners 40-: Erwin Koken (Grevenbicht)

Renners 40+: Roger Vossen (Valkenburg)

Vrouwen: 1. gemma Esselaar (Stein) 

Renners 18-: 1. Youri Keulen (Spaubeek)

 

Zaterdag ochtend 10 mei:

KNWU- Baanselectie komt trainen met o.a. Olympisch schaatskampioen Jorien ter Mors, Matthijs Buchli, 

 

Zaterdag 3 mei: ForYouTour tbv Spieren voor Spieren (2e editie)

Fietstoertocht, Spinning clinic en dernyrace.

 

Met Jan Nolten, Jan Krekels, Get Jakobs,Marc Lotz, Esther Crombag, Patrick Strouken, Tonny Strouken, Fred Rompelberg, Berrie Tholen, Lookaloke Eddy Merckx, Gangmakers Walter Huijbrechts, Uwe Smit e.a.

Opgehaald bedrag €2.645,10,-

 

3 mei 2014: ForYouTour DernyRace 2014

Renners 40+: 1. Eric Maillard (Maasmechelen)

                      1. Julio Jacoba (Vst.)

                      1. Gert Jacobs (Emmen)

Renners 40-: 1. Rick van Caldenborgh (Eijsden)

Vrouwen: 1. Romy Adegeest (Woerden)

 

Baanrenners: Koen v/d Sterren (Maastricht)

 

Donderdagavond 3 april:  HUB VINKEN CHALLENGE 2014.

 Met gastheer Ron Vinken (zoon van Hub Vinken)

Tevens rit 1 Bioracer GLANA CUP powered by Math Salden.

 

Dinsdagavond 1 april 19:15 uur Rit 1 Mulleners vastgoed VELO CUP (Met Ad Wijnands)

 

 

Zondag 16 april RONDE VAN GELEEN 2014(prijsuitreiking Coupe D'Hiver)

met gasten Tonny Strouken, Jos Alberts, Patrick en Alain Strouken

Renners 40-: 1. Jorn Knops (Maastricht)

Renners 40+: 1. Pascal Evers (Roermond)

Vrouwen: 1. Aniek Rooderkerken (Maastricht)

 

Erelijst Ronde van Geleen.

1981 Herman van Springel (Criterium)

1979 Henk Lubberding

1976 Wim de Waal

1975 Joop Zoetemelk

1973 Walter Planckaert

1972 Jan Langen

1971 Mat Gerrits

1969 Dieter Kemper

1968 Harry Steevens

1954 Cor Bakker

1953 Wim van Est

1947 Theo Middelkamp

1945 Kees Pellenaars

1944 Cees Joosen

1943 John Braspennincx

 

Zondag 9 april Finale Math Salden Coupe D'Hiver 2013/2014

 

Do. 27 febr. Derny training met Rob Ruijgh en gangmaker Michel van Dijke

 

Zondag 1 maart: FOUTE KOERS (renners verkleed op de fiets)

Met Prins Sven 1e van De Sjoutvotte.

Renners 40-: 1. Renier Scheepers (Herten)

Renners 40+: 1. Lyon olhenforst (Pey-Echt)

Vrouwen: 1. Laura Poulissen (Lille)

 

Best verkleed: Jack Theunissen.

 

Za 18 jan.

Filemon Wesselink van BNN komt op een derny rijden voor het programma "The Social Club"

 

5 januari 2014: Fiets (ers) inzegening Nieuwjaarskoers 2014.

Met Pastoor Harry Quadvlieg en Jennifer en Brenda Schrooten (Kunstwielrensters)

Jo Sminck op de Accordion.

Renners 40-: 1. Stefan Houtbeckers (Heinsberg)

Renner 40+: 1. Lyon Olhenforst (Pey- Echt)

 

 

2013

 

Gouden camera 2013 voor beste wielerbaan Geleen foto: Patrick Pustjens

 

Zondag 24 november Laatste baanrit van 2013.

Met Tjarco Cuppens en Peter Hope

 

27-10-2013: Wintertijd Challenge voor Spieren voor Spieren (1e Nachtkoers)

 

13-10-2013:

1e rit ' Math Salden COUPE D'HIVER' wintercompetitie (8e Coupe D'Hiver)

 

06-10-2013:

1e VALORE DELL AUTUNNO 2013 (Koers van de Herfst)

Renners 40-: 1. Lonny Hoogenberg (Nieuwstadt)

Renners 40+: 1. Lyon olhenforst (Pey-Echt)

 

Vrouwen: 1. Gemma Esselaar (Stein)

 

Do 26-09-2013

Afscheid van Baanleider Harm Knol. Renners vormen een erehaag voor de baanmeester.

En prijsuitreiking 1e GLANA CUP en LACO CUP 2013

 

Dinsdag 27 aug. 2013: 1e ForYouTour Race

Renners 40-: 1. Mike Velter (Horn)

Renners 40+: Jan Paulissen (Meersen)

Vrouwen: 1. Sophie van Bakel (Maastricht) 

 

 

12 sept. GP Fred Rompelberg (Tijdrit en koers)

Tijdrit 500m.

Renners 40-:1. James Judd (Heerlen) 500m. 37 sec. 48 honderste

Renners 40+: Ilja Velter (Heythuizen) 38.22

Vrouwen: Aniek Rooderkerken (Maastricht) 42.16

Koers:

Renners 40-:1. Stefan Lotz (Maasmechelen)

Renners 40+: 1. Jo v/d Wall (Elsloo) 

Vrouwen: 1. Sophie van Bakel (Maastricht)

 

20-08-2013

Start 1e LACO CUP 2013 (Debutanten/recreanten)

Renners 40-: 1. Mike Velter (Horn)

Renners 40+: Patrick Stouken (Schinnen)

 

15-08-2013

Start 1e GLANA CUP 2013 (Licentiehouders/ervaren renner)

 

4 t/m 7 Juli2013: Glanerbrook 25 jaar. Circus Renaisance staat op de baan.

 

16-07-2013: Support Koers Tour For Life.

Er word €200,- opgehaald voor Artsen zonder grenzen.

Renners 40-: 1. Bram Nolten (Geleen)

Renners 40+: 1. Eric Maillard (Maasmechelen) 

Vrouwen: Aniek Rooderkerken (Maastricht)

 

30 juni 2013: 1e Open Glana Race

Renners 40-: 1. Lodewijk Rinsma (Maastricht)

Renners 40+ 1. John Soenen (Maasmechelen)

Vrouwen: 1. Aniek Rooderkerken (Maasticht)

 

30 mei 2013. Eerste koers onder leiding van Michel van Dijke

Renners 40-: 1. Remco Esselaar (Stein)

 

Renners 40+: 1. John Kölker (Born)

 

Do. 30 mei  1e Officiële 

Baanwedstrijd onder leiding van Michel van Dijke

Renners 40-: 1. Remco Esselaar (Stein)

Renners 40+: 1. John Kölker (Born) 

Vrouwen: 1. Aniek Rooderkerken (Maasticht)

 

 

28 april 2013:

ForYouTour t.b.v Ronald McDonald Kindervallei.

Aanwezig zijn Jan Nolten, Arie den Hartog, Tonny Strouken en Raymond Meijs.

Die dag word de Jan Noltenbocht onthuld door wethouder Ruud Guyt van Sittard Geleen. Pablo Schmeitz rijdt achter de derny van Harm Knol.

(Organisatie Michel van Dijke)

 

4 april 2013: Harm geeft aan na zijn 25 jarig jubileum te willen stoppen.

Michel van Dijke helpt dit jaar mee en wordt zijn opvolger in 2014. 

 

April 2012: Rob Ruijgh traint achter de derny van Harm Knol

 

 2 februari 2010 om 19:01 gaat Facebook Groep Wielerbaan Geleen van start.

Koen Janssen en Harm Knol onderhouden de site pagina.

 

 

Jaren 10

 

 

27-08-2006 2e Dernykoers

met 10 gangmakers waaronder Michael Zijlaard (Echtgenoot van Leontien van Moorsel). Ook met eliterenner Koos Moerenhout (Phonak), Jan Krekels, Peter Harings, Ben Koken, Jean Habets en Patrick Strouken.

Uitslag: 1. Koos Moerenhout

 

21-08-2005 Dernykoers in Sittard- Geleen

Met Ludo Dierckxens en gangmaker Joop Zijlaard.

 

28-08-2004 Start Enecotour Sittard- Geleen/ Landgraaf.

Eindklassement- 1. Erik Dekker 2. Vjatseslav Jekimov 3. Marc Wouters

 

Zondag 22 april 2001

Officieële opening van de (huidige) Wielerbaan Glanerbrook in Geleen. Uniek is de wielerbaan in Geleen zeker, een wielerbaan rond een ijsbaan dat vind je op geen enkele andere plek in Nederland. De combinatie is ideaal: in de zomer fietsen en in de winter schaatsen, die twee sporten sluiten nauw bij elkaar aan. Veel professionele wielrenners schaatsen in de winter als training. En andersom. 

 

In april 2000 wordt begonnen met de aanleg van een professionele 500-meter lange wielerbaan op het sportcomplex van Glanerbrook. Na Alkmaar, Manchester en Athene is ook Geleen aan de beurt. In een razendsnel tempo verrijst daar, om de ijsbaan heen, een wielerbaan. Net als in de andere drie steden is deze baan ontworpen door architect Sander Bouma uit Stompetoren.

Voor het aanleggen van het asfalt werd een speciale asfalteer machine gebruikt, die in één keer de zes meter brede baan bedekt. De machine kon ook de steile bochten maken die de baan heeft. Op z’n steilst is die bocht zesentwintig graden. Daar moet je dus heel hard doorheen fietsen, anders val je om. De wielerbaan van Glanerbrook zal gebruikt gaan worden voor officiële wedstrijden en voor recreatief fietsen. In november 2000 wordt de schaatsbaan officieel geopend door de Burgermeester van Geleen Hans Lurvink en marathon schaatser Erik Hulzebosch.

 

 

Jaren 0

 

 

Jaren 90 

Harm knol organiseert wedstrijden!

 

1989: Finishplaats voor 8e etappe Olympia’s Tour

1989: Startplaats voor 9e etappe Olympia's Tour

1989: Startplaats voor 5e etappe Ronde van Nederland

1988: Finishplaats voor 8e etappe Olympia's Tour

1988: Start- en finishplaats voor 9e etappe Olympia's Tour

 

1988: Harm Knol neemt het stokje over van Frans Alberts.

          Danny Nelissen traint op de baan.

 

1987: Finishplaats voor 8e etappe Olympia’s Tour

1987: Start- en finishplaats voor 9e etappe Olympia's Tour

1986: Laatste Pinkpop in het sportpark Geleen.

 

1986  Skeeler training op de oude wielerbaan in Geleen

1985: Familie combinatie wedstrijden

 

Winter 1984- 1985: Coupe d'Hiver 7

Winter 1983- 1984: Coupe d'Hiver 6

 

1983: Start- en finishplaats voor 6e etappe Olympia's Tour

1983: Startplaats voor 7e etappe deel a Olympia's Tour

27-05- 1983: Start en finish Olympia's Tour

             24 uurs Race (Met Eric Vanderaerden)

 

Winter 1982- 1983: Coupe D'Hiver 5

 

1981: Herman van Springel wint koers in Geleen. 

 

Winter 1981- 1982: Coupe d'Hiver  /Winnaar Tonny Strouken

 

Eric Heiden te gast op de baan.

Winter 1980- 1981: Coupe d'Hiver 4

 

Winter 1979- 1980: Coupe d'Hiver 3

 

Jaren 80

 

 

29-04-1979  Geleen - Geleen 100 km Henk Lubberding

 

Winter 1978- 1979: Coupe d'Hiver 2

 

Winter 1978- 1979: Coupe d'Hiver 1

 

Frans Alberts organiseert de Coupe d'Hiver 

 

1977 Motorspeedway

1976  Wim de Waal

1975 Stockcar race 

1975: Start- en finishplaats voor Geleen

1975: Start- en finishplaats voor Geleen, Dernycriterium

 30-04-1975 Geleen - Geleen 1. Joop Zoetemelk

 

1974 Motorspeedway

 

27-07-1974:

Start en finish toertocht WC- Jan Nolten

 

 1973  wielerwedstrijd winnaar Walter Planckaert

 

1973 Motorspeedway

 

1972 Stockcar Races

 

1972 Motorspeedway

 

1972  wielerwedstrijd winnaar Jan Langen

 

06-07-1972 Muggeronde (Fietsen voor jongens van 12 en 13 jaar)

 

11-10-1971: wielerwedstrijd winnaar Fred Rompelberg

 

29-04-1971 Wielerwedstrijd met Derny

Met Jan Janssen en Peter Post

Eddy Merckx  komt niet vanwege te laag loon (6300 gulden)

 

 12-03-1971 Seizoens opening met WC De Ster, De Bergklimmers (Stein), TWC Maastricht en TWC Bleierheide

 

20-08-1971 Avonddriedaagse

1. Mat Gerrits

met o.a Rini Wagtmans, Jan Krekels, Jos Van Der Vleuten, Fred Rompelberg

 

1971 Driedaagse Koppelwedstrijden van 18 t/m 20 augustus (De Ster)

 

 1971 - Wielerbaan Geleen Motorpolo 

 

1971 Motorspeedway

 

21 sept. 1970 Opening nieuwe wielerbaan door Burgemeester van Banning.

Diversen wielerwedstrijden worden er georganiseerd door wielerclub De Ster uit Geleen.

 

1970 1e Pinkpop in het sportpark

 

 

Jaren 70

 

 

1969 Stockcar Race

 

20-05-1969 - Ritaankomst van Olympia's Tour door Nederland. De ritaankomst was toen op de sintelbaan. (Met Joop Zoetemelk)

 

1969 Wielerwedstrijd winnaar Dieter Kemper

1969: Finishplaats voor 4e etappe Olympia's Tour

1969: Startplaats voor 5e etappe Olympia’s Tour

30-04-1968  wielerwedstrijd winnaar Harry Steevens

1968: Finishplaats voor 4e etappe Olympia's Tour

1968: Startplaats voor 5e etappe Olympia's Tour 

1968 Stockcar races

1967 Sportpark Geleen Afrastering voor veiligheid publiek tijdens autoraces en motorcross

1967: Finishplaats voor 4e etappe Olympia’s Tour

1965: Finishplaats voor 5e etappe Olympia's Tour

1965: Startplaats voor 6e etappe Olympia's Tour

1966: Finishplaats voor 4e etappe Olympia's Tour

1964  Drafrennen in het Sportpark Geleen op de 666 meter sintelbaan

 

1964 Motorcrossen

1963 Motorcrossen

18-06-1962 Motorcrossen

1962 - Atletiek wedstrijden

 

 

Jaren 60

 

 

1954  Cor Bakker

 

04-06-1954:

Omnium, koppelwedstrijden

 

1953   1. Wim van Est 2. Henk Steevens 3. Jan Nolten

en sportdag Limburgse sportbond.

 

1952 Nederlandse Tour de France ploeg op de wielerbaan: Henk Faanhof, Kees Pellenaars, Wout Wagtmans, Gerrit Voorting, Hans Dekkers, Wim van Est en Jan Nolten waren aanwezig.

 

1952: Finishplaats voor 4e etappe deel a Ronde van Nederland

1952: Startplaats voor 4e etappe deel b Ronde van Nederland

1950: Finishplaats voor 3e etappe Ronde van Nederland

1950: Startplaats voor 4e etappe Ronde van Nederland

28-08-1950: 60 km koppelwedstrijd

1. Beek- Bakker

Ook met Hub Vinken en  Sjefke Janssen

 

30-01-1950 - Snelschaatsen. De 666 meter sintelbaan in het sportpark welke onder water werd gezet en zo omgetoverd tot natuurijsbaan.

 

 

Jaren 50

 

 

13-08-1949

Wedstrijd met Vinken, Nolten, Jöris en Frusch

1949: Finishplaats voor 6e etappe Ronde van Nederland

1949: Startplaats voor 7e etappe deel a Ronde van Nederland 

24-09-1949: Sprint, achtervolging en afvalrace en 60 km koppelwedstrijd.

Met Vinken- Nolten uit Geleen, Wagtmans- Dekkers, Joris- Verstraeten, van Oers- De Rooy, Gebr. Stevens uit Elsloo

 

30-03-1948: Aankomst 1e Ronde van Nederland 

1948: Finishplaats voor Ronde van Limburg -NL-

1948: Finishplaats voor 5e etappe deel a Ronde van Nederland

1948: Startplaats voor 5e etappe deel b Ronde van Nederland

 

1947: 125km wielerwedstrijd met Pellenaars, Schulte en Middelkamp

 

31-05-1947 Theo Middelkamp

 

1946  kaartverkoophuisje toegevoegd.

1945   Kees Pellenaars (winnaar)

 

1944  Cees Joosen (winnaar)

 

1943 John Braspennincx ( 1e Ronde van Geleen)

 

 

 

 Jaren 40

 

 

 2 juni 1936 - Jean Nelissen wordt geboren in de Nachtegaalstraat (twee straten verderop het park)

1936 - Motorcross in het sportpark Geleen

 

1935- Misviering

 

1935 - Sportpark Geleen Behendigheidsspelen

 

1933- Wielerclub De Ster organiseert een eerste koers in het sportpark.

 

Het Burgemeester Damenpark (Kummenaedestraat) werd naar een ontwerp uit 1931 van D.F. Tersteeg aangelegd als volkspark. 

 

5 mei 1932: Opening Sportpak Geleen.

 

Het sportpark Geleen werd geopend op  5 mei 1932, bijna 85 jaar geleden. Aanvankelijk vonden er vooral draf en paarderennen wedstrijden plaats op een 660 m renbaan, maar er waren ook andere sportieve organisaties zoals turn en behendigheidsspelen, voetbal, atletiek. In de wintermaanden werd de drafbaan onder water gezet en omgetoverd tot een schaatsbaan. Na de hoogdagen van het paardenrennen vonden er vanaf 1964 ook autocross (stockcar) races plaats evenals motor speedway en motorcross, er waren in die periode niet alleen veel klachten over lawaaihinder maar ook over stofhinder. In 1970 werd de eerste 660 meter wielerbaan aangelegd bovenop de vroegere sintelbaan. In 1987 werd de 400 meter schaatsbaan aangelegd en in 2000 is de huidige 500m asfalt wielerbaan aangelegd.

 

 Jaren 30

 

OPENING BURGEMEESTER DAMENPARK